Дзбанок Сонця


сайт вчителя-словесника Губчанського НВК
Нич Тетяни Миколаївни

Пуряєва Н. про Омеляна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далай –ламу ХІV, Валерія Марченка
  

 Ця книжка вразила справжніми людськими історіями, наблизила  мене до таких відомих людей, для яких на першому місті не гроші, слава, вигода, а любов до ближнього. Вони обрали шлях і пройшли його до кінця не звернувши навіть перед загрозою смерті. Вони лише на перший погляд були звичайними дітьми. Природа і Бог наділили їх спостережливістю, допитливістю, почуттям справедливості, співчуттям. Омелян Ковч пішов слідами батька і став священником, а за відмову підписати письмове зобов’язання не допомагати більше євреям так і до смерті залишився в концтаборі.

Така ж смерть чекала і Валерія Марченка. Виріс в українській сім’ї, знав історію України, чудово малював, грав на баяні, багато читав. Читав, а не можна було. Потім почав писати критику на Радянську владу. І влада йому не пробачила.

Кароль Войтила,  який згодом стане Папою Римським Іваном Павлом ІІ в дитинстві був і бешкетником, і артистом-гумористом, але доля судила йому інший -  великий шлях. Смерть близьких, приклад батька, відведена куля та поклик серця привели його до Бога. Все своє життя він закликатиме представників усіх віросповідань єднатися в любові, терпимості й дружбі.

Олександр Мень ще з дитинства почувався дорослим. Список справ на життя та праця над ним щодня дали свої плоди. Наполегливості такої б повчитись і собі. А ще впертості. Віри в себе та в Бога. Його молитва врятувала матір. І Мень став священником, хоча міг стати видатним зоологом, художником чи музикантом. Яким був сам, вчив бути такими і інших. За що поплатився життям.

 З усіх  описаних лише майбутнього Далай-лами ХІV доля була визначена вже з трьох років. Саме тоді він почав жити у Лхасі,  палаці-резиденції Далай-лам-Потала і привчатися до своїх майбутніх обов’язків. Дитячі забавки часто лякали його вчителів. Та їх мудрість навчила його берегти душу від ненависті. В умовах вигнання він закликає всіх людей до співчуття і любові.  

Ці історії такі різні і такі одакові.Вслід за Далай-ламою тепер віримо і ми, що кожна людина відповідальна за долю цілого світу.Создан 03 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником