Дзбанок Сонця


сайт вчителя-словесника Губчанського НВК
Нич Тетяни Миколаївни

Ільченко О. Про Леонарда да Вінчі, Карла Ліннеє, Жюль Верна, Джона Рокфеллера, Лесю Українку, Вінстона Черчілля
 

Головна риса цих людей- цілеспрямованісь. Наполеглива праця на шляху до мрій привела цих людей на вершину слави.

Леонарно да Вінчі – геній, який став визнаним лише після смерті. З дитинства спостерігав за комахами, заготовляв гербарій, а потім малював ескізи. Ці ескізи сподобались відомому скульптору, художнику, ювеліру і музиканту Вероккьо, який взявся навчати хлопчика. Перший урок виготовлення гіпсових масок дуже вразив майбутнього генія, тут він показав свою особливість – він був амбідекстером. Мене це зацікавило, і я спробувала. В першому класі я починала писати лівою, але мені не дозволили, тому пишу правою. Тепер я буду розвивати свої можливості. Леонардо да Вінчі перевершив свого вчителя. В його замітках потім буде знайдено креслення-винаходи парашута, танка, вертоліта, велосипеда та ін. Так само і письменник Жюль Верн мав в душі генія. Його твори про подорожі передбачили сотні винаходів, такі як комп’ютер, телефон, підводний човен, космічні подорожжі та ін. Та то сталось згодом. А спочатку це був маленький хлопчик, який любив географію, марив подорожами та був закоханий в кузину. Кузина з нього посміялась і він дав собі обіцянку, що стане відомим на весь світ. Перша втеча в море виявилась невдалою, та він ще побачить світ і напише по це багато книг, на які вже знято чимало фільмів.

Карл Лінней – відомий вчений, доктор медицини. Залюблений в рослини, доглядав свій сад і спостерігав, думав, узагальнював. Бути вченим зовсім не просто, потрібно понад усе любити свою роботу, віддавати їй увесь вільний час. Саме завдяки його працям світ дізнався багато цікавого і корисного про природу.

Джон Рокфеллер виріс у бідній родині. Понад усе хотів достатку. Ще з дитинства він собі поставив ціль – сто тисяч долларів. І йшов до неї. «Гроші не ціль, а ключ до хорошого життя», «Працюй і економ», -говорив малий Джон. І чесно працював. Мало спілкувався, не любив бездіяльність. Наполегливість допомогла знайти  першу роботу. Друга вже була на самого себе. Працював, заробляв гроші, але і ділився. 

Віра в себе, в свої можливості долати будь-які перешкоди притаманна ще одній героїні Лесі Українці, м’якій за характером,та водночас «чи не єдиним мужчиною в літературі»(І. Франко). Вона мужньо запитувала: « Хто вам сказав, що я слабка? Що я корюся долі?» Можливо, саме хвороба і любов до життя дали нам таку Лесю в літературі. Леся з п’яти років грала на фортепіано, в 8 років написала перший вірш. Не опускала рук, незважаючи на біль. Поетеса, драматург, перекладач (знала 10 мов), авторка підручника для сестри, збирач фольклору. Доля? Щаслива зірка? А я думаю, важка, наполеглива праця.

Ще одна історія про Вінстона Черчілля про наполегливість. Саме так він шукав себе і своє покликання. Незламний бунтівний дух, і навчання тільки того, що подобається. А мріяв про визнання сміливості. І досяг цього, ставши відомим політиком, показавши гострий розум і залізну волю.

Ці історії – яскравий приклад того, що не потрібно людині робити в житті. Не потрібно опускати руки!Создан 03 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником