Дзбанок Сонця


сайт вчителя-словесника Губчанського НВК
Нич Тетяни Миколаївни

Грьонтведт Е. Н. "Привіт, це я!"
336 сторінок за день! Мій особистий рекорд. Я просто не змогла залишити Уду з її проблемами бодай на день. В ті хвилини, коли я і відволікалась на обід, вечерю та справи по господарству, думки були про цю дівчинку. Поки книжка не закінчилась, я була завжди поряд з Удою в її думках і вчинках. Вчинки я не завжди розуміла, та не розуміла їх і героїня повісті, поки події не допомогли з’ясувати і це. Про що я? Ну от про те, що, мабуть всі діти недолюблюють своїх молодших братиків і сестричок, чи майже всі. Здається, що вони у всьому заважають, шкодять, а ще доносять всі таємниці старшим. Уда теж так думала, поки Ерле не довела  вчинком, що вона любить свою сестру і не дозволить її ображати. Вона навіть примусила старших за Уду братів просити у неї вибачення.Ось ця сміливість малої сестри примусила Уду змінити свою думку і навіть присвятити їй віршик «Мрія про трактор», який дуже сподобався Ерле.

Дівчинка Уда дуже енергійна, запальна, завжди любить бути чимось зайнятою, але часто тим чим хоче, а не тим, чим треба. Так  урок з математики закінчився не вирішеними прикладами, а записаним в зошит віршем-зізнанням у коханні письменнику, який нещодавно приходив на зустріч до їхньої школи. А ще Уда веде особистий щоденник. Пише туди, коли має час і якісь думки. Я почувала себе тим щоденником, бо була просто спостерігачем, а допомогти нічим дівчинці не могла. Та я рада, що вона сама у всьму розібралась. Це і читачам допоможе зрозуміти, що будь-яка ситуація має два боки, і потрібно  не бути надто впертою.

 В Уди є подруга Геллє, з якою вони часто проводять час разом: шпигують за сусідами, роблять уроки, печуть кекси,  розмовляють, діляться секретами. Добре, що вони помирились. І не тільки з Геллє, а й з Стіаном – старшим братом Геллє. Бо не розумієш – не значить ненавидиш. Уда спробувала зрозуміти спочатку музику, яку слухає хлопець, а потім і його побачила з зовсім іншого боку. Впевненна, все у неї буде добре.

 Создан 04 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником