Дзбанок Сонця


сайт вчителя-словесника Губчанського НВК
Нич Тетяни Миколаївни

Як навчитись грамотно виражати свої думки?
Ось декілька правил, які допоможуть покращити якість мовлення:

1) Більше читайте різноманітну літературу: газети, журнали. Хороший варіант – класична література, яку вивчають в школі. Читати потрібно не поспішаючи, думати над кожним реченням. Це допоможе правильно розташовувати слова в реченні і збагатить ваш словниковий запас.

 

2) Намагайтесь викорінити зі свого мовлення слова-паразити: «ну», «взагалі», «як би», «ну це», «блін» и т. д. намагайтесь в розмові не виражати сильних емоцій. Використовуйте прості фрази, не поспішайте.

 

3) Обовязково потрібно слідкувати за темпом мовлення. Монотонність викликає величезну нудьгу. Витримуйте паузу і  окремі моменти виділяйте емоціями, але не сильними.

 

4) Під час бесіди використовуйте різноманітні метафори, порівняння, приказки. Це значно урізноманітнить мовлення. І, звичайно, гумор. Пожартувати, в тому числі і над собою, якщо це вдало, незайве.

 

5) Для того, щоб тренувати своє мовлення, потрібно мати широке коло спілкування, радіо, телевізор. Можна спробувати брати приклад зі свого улюбленого телеведучого: повторювати його фрази, копіювати інтонації.

 

 6) Є ще одна цікава вправа. Візьміть який-небуть домашій предмет, наприклад, сковорідку, і спробуйте протягом 5 хвилин розповідати про нього літературною мовою. Спочатку цей процес буде у вас викликати труднощі, та з кожним наступним разом буде легше. Збільшуйте час тренування і ускладнюйте тему. Ці тренування допоможуть вам підбирати правильні слова, не повторюючи вирази.

 

 Черпати інформацію потрібно звідусіль: з книг, статтей, газет. Вивчайте значення невідомих слів, їх вимову.

 Создан 04 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником