Дзбанок Сонця


сайт вчителя-словесника Губчанського НВК
Нич Тетяни Миколаївни

13 різдвяних історій
25 грудня цього року в день мого народження подруга подарувала книгу. Тут вчувається щось символічне, оскільки ця книга створена і видана спеціально до цієї дати, до католицького Різдва і презентована Видавництвом Старого Лева 13 грудня 2013 року.

 

«Ці 13 різдвяних історій від сучасних українських письменників та упорядника Мар’яни Савки насправді дуже різні, і водночас вони взаємно доповнюють одна одну, як пазли великого полотна. Як саме життя. Як, зрештою, Різдво для кожного з нас, яке містить у собі значно більше сенсів, аніж традиційна картинка родинної ідилії – довкола столу з дванадцятьма стравами. Тут реальність і містика, гумор та іронія, філософське осмислення буття і трепетне світло любові, яка є істинним проводирем, як Вифлеємська зірка – крізь темінь різдвяної ночі», - читаємо в анотації.

 

Оповідання не хочеться читати підряд. А якось – хаотично відкривати і за покликом серця проникатись історією радості. Однією. Другою. Третьою... Тоді тиша кімнати наповнюється силою і енергією дива. І вірою в нього, бо «...диво у своєму первинному вигляді завжди існує поруч. Просто потрібно не вимахуватись і спробувати відчути його присутність».

 

Про це пише Дзвінка Матіяш «Різдво брата Заїки», Костянтин Москалець «Незнане золото», Софія Андрухович «Ляля і Котик», Галина Вдовиченко «Повернення до «Матроської тиші»», Маріанна Кіяновська «Дік», Мар'яна Савка «Ангел поверхом нижче», Андрій Бондар «Перше Різдво на віллі «СОВА»», Сергій Жадан «Жовтий китайський джип», Ірена Карпа «Отаке Різдво», Христя Венгринюк «Вува Пуцурінька», Оксана Луцишина «Пан Біг чув», Лариса Денисенко «Різдво на кінчиках пальців», Андрій Курков «Золоті ножиці й три пригоршні снігу».

 

 

А ще про цю книгу ви можете прочитати тут:

 http://vgolos.com.ua/articles/13_rizdvyanyh_istoriy_2013go_127974.html?print

 dyvensvit.org/news/102397.html

litakcent.com/2014/01/10/anhely-ljudy-tunhuski-meteoryty/

http://www.day.kiev.ua/uk/blog/suspilstvo/13-istoriy-vid-13-avtorivСоздан 02 янв 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником