Дзбанок Сонця


сайт вчителя-словесника Губчанського НВК
Нич Тетяни Миколаївни

Наталія Гурницька "Мелодія кави у тональності кардамону"
 Анотація:

«Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до старшого на тридцять років за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова ХІХ століття! Для неї – це перше кохання, для нього – мабуть, уже й останнє... чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?..»

 

«Роман Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону» - це плід її десятирічної праці, роман, що є чудовим зразком сучасної якісної жіночої прози, емоційної та інтелектуальної» -  дає оцінку видавництво Книжкового Клубу «Клуб Сімейного дозвілля».

В передмові Олена Печорна звертає увагу на спокійну  і красиву мову твору. «Мелодія слів, справді, подібна до музики: часом меланхолійно-романтична, часом пристрасна до шалу».

Звісно, музика присутня і в назві твору, і в назвах розділів, завдяки чому історія забороненого кохання звучала лагідно в Увертюрі, пристрасно в Апасіонато, невизначено в Інтерлюдії, розпачливо в Фортисимо, скандально в Адажіо, незворотньо в Кульмінації і доленосно в Каденції.

 

Та залишилась двоякість вражень після прочитання. Такої ситуації краще бути спостерігачем, ніж учасником, а мудрості в сестри Адама - Терези варто повчитись.

Вражають  пристрасні взаємні почуття своєю справжністю і неспроможністю опиратись обставинам. А ще сила Жінки, яка зуміла винести осуд і зраду ( бо кохала більше життя), та смерть коханого (бо відчула під серцем дитя)...

Щастя Ани –  кава з кардамоном. Ну, не смакувала їй ні біла, ні просто чорна...

«Ревнощі до кохання – це як заборона чи ймовірність втрати, - щось на кшталт кардамону до кави. Гостріший смак, п’янкіший аромат, і коли звикаєш, важко зректися».


І нехай кохали так до неї, кохатимуть так після – вона має Свою долю, зі своїм спогадами, мріями і вчинками... «Щасливу чи трагічну, сповнену особливого сенсу чи доволі банальну та просту, вистраждану чи не надто ясно усвідомлену, проте від того анітрохи не менш важливу та значущу для Бога»


Взаємозв’язок героїв, їх роль у розвитку сюжету, сніг, який починає та замикає коло подій твору, лялька-спогад з дитинства Анни,  листи, фортепіано та гра на ньому –  так символічно і цілісно створюють спіраль подій і наштовхують до роздумів над долею Анни.Создан 31 янв 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником