Дзбанок Сонця


сайт вчителя-словесника Губчанського НВК
Нич Тетяни Миколаївни

Оксана Забужко "Музей покинутих секретів"
Книга, якою марила. Шукала так, що вже сторінки інтернету самі підказували, де ще глянути. І таки знайшла. Ціна влаштувала, книга чекала часу. Літній час відпустки мав обов'язкових 10 пунктів для виконання. Першим в списку було читання.

 

Весь можливий вільний час присвятила "Музею", бо почавши - відірватись від захопливого тексту вже було просто неможливо.

 

Осмислення його ще триває.

Скажу тільки, що до Оксани Забужко треба "йти" багатьма східцями прочитаних книг і ростом широти свідомості читача, щоб осмислити її неординарність і силу слова.

 

 Наведу лише першу цитату, що дала величезний заряд... а їх тут чимало. Робота триває. Далі буде...

 

«Потроху я доходила думки, що людське життя – то, либонь, не стільки і принаймні НЕ ТІЛЬКИ  та епічно пригладжена «сторі» з кількома персонажами (батьки, діти, кохані, друзі-соратники, хто там ще...), котру дається в сяк-так цілісному вигляді донести до нащадків, таким воно виглядає хіба зі сторони, крізь протилежний, зменшуваний кінець бінокля, в який ми привчені дивитися й на своє власне, повсякчас наводячи на нього лінзи численних СV, резюме, автобіографічних форм, кухонних сповідей і міфів домашнього виробу, тото безугавно підстригаючи його по формі про людське око, - якщо ж спробувати побачити його зсередини, то воно виглядатиме як величезна, безрозмірна валіза, вщерть напхана якраз отим геть безужитковим для сторонніх мотлохом, - валіза, яку, покидаючи цей світ, небіжчик безповоротно забирає за собою. По дорозі, правда, з неї, незастебнутої, висипається на згадку живим іще жменя-друга мотлоху (предсмертне прохання грушевого узвару, наступальне па, схоже на підкрадання знизу до висотного стрибка) – й залишається надовго перетлівати в мізках свідків й хоронителів... – так ніби в цьому міг ховатися ключ, затрачений таємний код до якихось глибших, підземних смислів чужого життя... і чи існує такий замок взагалі...», с. 32-33Создан 27 авг 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником